SAP ukončí podporu R/3 v roce 2025

Společnost SAP vyhlásila finální datum, do kdy bude poskytovat podporu na všechny stávající ERP systémy. Důvodem je nástup nové generace ERP systému do rodiny SAP – SAP S/4HANA. Magickým milníkem, který je nyní ve firmách využívajících informační systémy SAP skloňován ve všech pádech, je prosinec 2025. Od roku 2026 tak podniky provozující starší verze IS SAP nebudou dostávat žádné aktualizace a nebudou mít přístup k podpoře pro řešení technických dotazů. V praxi to znamená, že společnosti, které se nerozhodnou pro konverzi včas, anebo vůbec, přebírají veškerou odpovědnost za provoz a bezpečí svého informačního systému.

Ačkoli se rok 2025 zdá vzdálený, je potřeba brát v úvahu zatížení podniku přechodem na S/4HANA jak z pohledu financí, tak zejména z pohledu času. S blížícím se termínem bude další faktor představovat i kapacita kompetentních a zkušených partnerů, kteří vás celou migrací provedou.

Společnost PREGIS svým zákazníkům nabízí analýzu připravenosti pro migraci na S/4HANA. Pomůžeme vám zodpovědět veškeré otázky, které konverzi provází a nalezneme nejoptimálnější variantu přechodu s ohledem na vaše potřeby.


Úterý, 12. prosince 2017

Sdílet na