Kontrola DIČ na systém VIES

Pomocí celoevropského online systému výměny informací o DPH  (VAT Information Exchange System – VIES) si můžete zkontrolovat, zda je společnost zapsána k přeshraničnímu obchodu v rámci Evropské Unie. Společnost PREGIS, a.s. přichází s automatizovaným řešením v ERP SAP pro zjednodušení procesu kontroly a reportování.

Funkcionality řešení

Jedná se o aplikaci, která je propojená s oficiálními stránkami Evropské komise a slouží pro automatickou kontrolu DIČ dodavatelů a odběratelů na centrální evropský systém VIES. V tomto systému se ověřuje platnost daňových identifikačních čísel subjektů registrovaných v Evropské unii a Severním Irsku.

Kontrolu lze provádět preventivně (speciální transakce pro hromadnou revizi dodavatelů, odběratelů a jejich dokladů) nebo přímo při generování Souhrnného hlášení EU, kdy proběhne závěrečná kontrola před odesláním na Finanční úřad.

Transakce YFVIES

Tato transakce umožňuje hromadnou kontrolu dat:

 • Kmenová data odběratelů a dodavatelů
 • Doklady odběratelů a dodavatelů
 • Ověření konkrétního DIČ

Po zadání vstupních parametrů a vymezením časového období se provede ověření systémem VIES a zobrazí se ALV výstup s požadovanými daty odběratelů a dodavatelů v EU. Sloupec označený Status VIES jednoduše identifikuje platnost DIČ.

Transakce RFEULIST

RFEULIST je standardní transakce SAP pro Souhrnné hlášení EU. Jedná se o povinný report všech prodejů zboží a služeb registrovaným plátcům DPH v EU. Tato transakce je nově rozšířena o automatickou kontrolu DIČ na systém VIES. Výsledek je zobrazen přehledně přímo v reportu formou semaforu.

Výhody aplikace

 • Standardní řešení v IS SAP, připraveno i pro systém S/4HANA
 • Prevence složitých oprav po podání Souhrnného hlášení EU s chybnými daty
 • Jednoduchost, uživatelská přívětivost
 • V českém a anglickém jazyce

  Kontaktujte nás!

  Vyplňte všechny potřebné údaje a my se Vám ozveme co nejdříve zpět.